Berkeley International in Private Mag: “ Matchmaking zit in onze natuur.”

Berkeley International in Private Mag: “ Matchmaking zit in onze natuur.”Geneviève Heintz, Managing Director en co-owner Berkeley International Belgium: “Matchmaking zit in onze natuur.”Berkeley International is niet zomaar een exclusief internationaal relatiebureau in 2002 opgericht in Londen. De vestiging in Brussel mag beschouwd worden als de meest exclusieve matchmaker van ons land. Wij probeerden het uit en de verwachtingen... die waren hooggespannen.Tekst: Anja Van Der BorghtBeeld je in: je bent reeds een paar decennia onderweg op je levenspad, hebt hard gewerkt om met succes iets op te bouwen en dan beslist je partner op een donkere dag het roer volledig om te gooien. Daar sta je dan met een kleine of grote rugzak aan levenservaringen maar wel helemaal onervaren in het datinglandschap. Het overkwam ons ook en wegens gebrek aan tijd schakelden we de Berkeley International-franchise in Brussel in om voor ons de ideale partner te vinden. Is liefde wetenschap?Controversiële tv-programma's als 'Blind getrouwd' op VTM en de Deense basisformat 'Getrouwd op het eerste gezicht' winden er geen doekjes om. Liefde gaat ook gepaard met wetenschap. Wie aldus gewillige kandidaten in een goed georganiseerde database stopt en veel ervaring heeft in matchen, die kan het ideale koppel samenstellen. Met deze wetenschap in het achterhoofd bellen we naar Berkeley International in Brussel. Geneviève Heintz, Managing Director en co-owner Berkeley International Belgium, probeert aan de andere kant van de lijn op een vriendelijke maar kordate manier af te toetsen wat onze motivatie is, of we echt op zoek zijn naar een levenspartner en of we ons wel met de juiste intenties aanbieden. Het idee van een vermogende nieuwe partner is voor velen immers aanlokkelijk maar Geneviève biedt weerwerk. “Het is een illusie te denken dat als een bureau als het onze voor iemand een levenspartner vindt, die zijn levensstandaard kan verhogen. Als we voelen dat de levensstandaard van een kandidaat-lid niet past bij onze leden, dan zal het nooit tot een introductie komen. Ook als we merken dat iemand tijdens de intakegesprekken liegt dan weigeren we een lidmaatschap. Onze leden zijn bedrijfsleiders, managers uit het hoger en middenkader, vrije beroepen, … die de zoektocht naar echte liefde zeer serieus nemen. Het is dan ook zeer belangrijk om enerzijds op een correcte en ethische manier te werken maar anderzijds ook met de juiste waarden. Voelen we dat niet zo aan, dan gaan we met die persoon niet in zee. Ook wie een match onder de kerktoren zoekt, is bij ons aan het verkeerde adres.” Schot in de roosBlijkbaar zijn onze intenties goed bevonden want een week later zitten we in de adembenemende kantoren van de Berkeley International-zetel op de Louizalaan. Dit keer polst Geneviève naar waar we staan in het leven. Hoe lang we met onze vorige partner waren, wat me aantrok in hem, wat ik belangrijk vond in die relatie en waarom ik denk dat het misgelopen is. Vervolgens komt een fijner vragengedeelte. Hoe zien we onze nieuwe partner? Wat vinden we belangrijk voor die nieuwe relatie? Wat willen we zeker niet? Hebben we een kinderwens en moet die nieuwe partner aan bepaalde fysieke kenmerken beantwoorden? We voelen dat met de vele vragen die Geneviève gedurende een uur (het gesprek duurt standaard een tweetal uur) stelt, ze een beeld van ons boetseert. Een aanvoelen dat tien dagen later wordt bevestigd via een mail met in enkele lijnen ons profiel. We mogen het nalezen en bewerken want het is dit profiel dat Berkeley International ook zal overmaken aan kandidaat-matches. We herkennen onszelf zeer goed in het profiel, veel bewerking behoeft het niet...Verrassingen des levensDrie weken later krijgen we een telefoontje. Geneviève heeft drie potentiële matches voor ons gevonden die we makkelijkheidshalve Bert, Kris en Jo zullen noemen. Bert is ingenieur en 50. Een profiel dat we helemaal niet aanvoelen. Kris en Jo zijn wel kandidaten voor een gesprek. Hoewel we ons bij kunstminnend en rondreizend vastgoedmanager Kris de vraag stellen of het hier niet om een Don Juan gaat die we nooit voor ons alleen zouden hebben. Dan blijft er Jo. Aan de basis leraar die al snel uitgroeide tot ondernemer en TV-bons. Of Jo ook daadwerkelijk de spreekwoordelijke prins op het witte paard blijft, daar is het nu – vier maanden na ons eerste contact met Berkeley – nog veel te vroeg voor. Twee dingen hebben we geleerd uit onze ervaringen: ga nooit af op een eerst indruk en wie een goeie match wil, die gaat niet over één nacht ijs. Zaken die ook Geneviève bevestigd. “Onze mooiste verhalen zijn die waarbij de leden zelf op voorhand dachten dat we ze niet zouden kunnen koppelen”, zo vertelt Geneviève. “Ik herinner me nog één van onze eerste leden, een 35-jarige vrouw die zwanger wilde worden. Ze had alles wat je maar kan willen. Ze was een professionele topper, heel verstandig, groot en mooi, ze had alles om te pleasen. Tijdens de gesprekken vermeldt ze dat haar moeder – begin zestig (en aldus een moeilijke doelgroep) – ook alleen is. Twee jaar later is de mama via ons hertrouwd en heeft de dochter – die in de makkelijkste doelgroep zit – de ware nog niet gevonden.” Zo zie je maar; het leven heeft altijd verrassingen in petto. Ook in de liefde.Facts & figures:– Annemieke Dubois en Geneviève Heintz openden in 2012 de Brusselse vestiging van Berkeley International. 4800 leden, de vestiging in Brussel telt er 690.– Het merendeel van de leden komt uit Brussel &Vlaamstalig gedeelte van Belgie– De verhouding in elke leeftijdsklasse is 60 procent vrouwen, 40 procent mannen– Het jongste lid is 25, het oudste 76.– 50+ vrouwen zijn het moeilijkste te koppelen omdat mannen uit die leeftijd doorgaans een vrouw willen die een stuk jonger is.– de slaagkans bedraagt bij 30-plussers, 80 procent, bij vrouwen van 50+ zakt dat dan geleidelijk naar één op twee